| anonim_4396 a întrebat:

Din cauza unor nenorociti care au facut o lucrare in baia de serviciu, am ramas fara alimentarea cu apa. Pana la solutionarea problemei, cum pot alimenta PROVIZORIU masina de spalat din baia principala, ce se afla alaturi?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cu un rezervor, cu o teava improvizata din PPR, cu un furtun lung, mutand masina temporar in baia principala, mutand masina temporar in bucatarie...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, masina are nevoie de apă curenta ca ea trebuie sa ia apă sa evacueze iar sa ia apă sa clateasca rufele, singura solutie trebuie sa astepti sa remedieze instalatorul problema poate nu este vina lui ca nu ai tu apă, poate a fost o avarie mare si trebuie piese țevi robineti el stie, masina daca o folosesti fara apă o strici, se arde pompa de apă si te va costa alti bani, mai stai asa cu rufele murdare o zi două ca luni o sa vina instalatorul sa termine treaba.

| cfrtobias a răspuns:

Alta data sa nu chemi pe nimeni; sa repari tuwinking, o venit singuri?

| Mirel4412 a răspuns:

Cred ca ai putea-o conecta la un bidon de 50l de apa, daca ai asa ceva... Masina consuma multa apa, plus ca trebuie si evacuata, tu te gandeai ca foloseste o canuta de apa?