| George1337 a întrebat:

Din ce cauza mananca gainile ouale? Dintr-o data au inceput sa manance oua, am 22 de gaini si 3 cocosi. Inainte, la 3 zile luam 20-25 de oua, acum abia iau 10 oua la 3 zile, de ce si-au schimbat dintr-o data comportamentul?

Răspuns Câştigător
| Swetlly122 a răspuns:

Au descoperit gustul și le place.Incearca sa fii pe faza după ce fac oul și să îl iei imediat. Sau da-le mâncare mai bună cum ar fi pâine sau alte chestii. Funda?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Gainile au lipsa de CALCIU.
Cauta niste moloz (mortar de caramida cu var) si intinde-le in curte, de unde pot ciuguli.
Poti folosi si piatra calcaroasa moale, sfaramata sau chiar praf de var stins amestecat cu nisip.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Ce poetic. E reinterpretarea mitului cu Cronos care isi mancase propriul fiu. Se intampla minuni la voi in cotet!

| StruțulSuprem a răspuns:

Le e foame!