| anonim_4396 a întrebat:

Din ce se face amorsa aceea cu care dai pe pereti inainte sa-i varuiesti?

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Contine aracet pentru ca vopseaua sa aiba o buna aderenta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se gaseste gata preparata la magazinele de profil.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Din aracet si apa. Proportie de 1/4

| asko a răspuns:

Apa si aracet, o gasesti de cumparat la bidoane de 1 l, 4 l

| Chuck a răspuns:

Se face din: Morsa din Antarctica -> A-Morsa.
Scuza-mi raspunsul stiupid, dar asa sunt acum laughing. Totusi am capul pe umeri, sunt autoironic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesti direct amorsa.nu e scumpa si cu sapte litri dai o camera de doua ori.si tavanul.adica inainte de glet si inainte de var. dar e bun si aracetul.

| trifsandu a răspuns:

Amorsa se poate face din aracet si apa - 1 kg aracet si 3 kg apa
sau este de cumparat gata preparata in magazinele unde gasesti materiale de constructii.