| anonim_4396 a întrebat:

Din experiența cuiva care are sau a avut centrala termicã pe GPL as vrea sã stiu un cost aproximativ pe iarnă. Casa are aproximativ 70 de metri pătrati, inaltimea camerelor undeva pe la 2.3 metri,o singura baie,izolată la exterior cu zãpadã de 5, peretii sunt din cãramida, temperaturile iarna in medie sunt de -15 grade si ar functiona cam 6 luni pe an.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce inseamna la tine "izolat cu zapada de 5"?
Casele de zapada se numesc IGLU si nu se foloseste caramida. La casele de caramida, zapada cade de sus, eventual la baza...

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Casa ta ca și mărime, este exact cași a mea, numai că eu stau la un apartament de 75 mP deci c-am așa stau treburile! te va costa în jur la 230 de ron pe lună, acum tu o să îmulțești cu 6 luni și va rezulta ce vei plăti tu? eu zsic că este super rentabil pe gaz, față de radet! o zi superbă să ai!