| Feyenooord666666 a întrebat:

Din greseala mama a bagat la spalat telecomanda de la poarta electronica la spalat, mai poate fi salvata?

Am desfacut-o si am bagat-o in orez momentan.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu,ca orice piesa electronica cand intra in contact cu apa acestea cedeaza.
Doar sa fie norocul de 0, 00000000000001% prin care sa mai poata functiona asta dupa ce apa a parasit circuitele.

| GPA a răspuns:

Merge și cu orezul, 2-3 zile. Ea trebuia dezasamblată și introdusă într-o pungă de orez sau o puteai curăța cu bețișoare auriculare. O asamblezi la loc după ce ai incercat cu orezul / bețișoarele, și vezi dacă răspunde, este o telecomanda wireless sau cu senzor infraroșu?

| Feyenooord666666 explică (pentru GPA):

Este micuta wireless cu beculet rosu, functioneaza dar beculetul rosu ramane aprins. am bagat-o in orez pentru acum.

| GPA a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Am înțeles, este wireless. Singurul indicator (roșu) este de stare. Las-o in orez 2-3, dezasamblată, vezi cum se comportă după aceea.

| Feyenooord666666 explică (pentru GPA):

Mersi frumos, asa voi face.

| Nume6 a răspuns:

Mor cand aud ca ai poarta electrica dar n ai bani de alta telecomanda laughing)))

| Feyenooord666666 explică (pentru Nume6):

Nu muri, nu e poarta mea ci a propieratului caseiwinking

| Ion1231 a răspuns:

Salut,sansele sunt detul de mici. Daca poti sa o desfaci sa usuci circuitul cu feonul ar fi o sansa sa o salvezi.