| Samurai90 a întrebat:

Doresc sa construiesc un semineu in casa insa nu pot sa fac cos de fum decat pe exterior. Asta inseamna ca, cosul de fum sa plece de pe trotuar din fata casei. Stie cineva o sa am probleme avand in vedere ca trotuarul e de 4 metri?

Răspuns Câştigător
| FanCorsa a răspuns:

Salutare. Eu zic sa faci un cos de fum de inox cu plecare de mai sus sa nu incomodeze la pietoni pe trotuar. Daca nu e ceramic cred ca nu trebuie autorizatie de constructie. Spor

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa solici autorizatie de constructie de la primaria localitatii tale, avand in vedere ca se schimba aspectul fatadei.