| anonim_4396 a întrebat:

Duci o viata sanatoasa?
Eu nu, nu sper sa traiesc asa mult

34 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Si daca ajungi la 100 de ani? Cu cateva zeci de reparatii, pentru ca nu ai dus o viata sanatoasa? happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Chiar nu-mi pasa, stiu ca mi-am trait viata

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai vorbim cand te-or lua durerile insuportabile... happy Sper sa nu fie cazul. Dar putini batrini scapa de ele.

| T0T a răspuns:

Nu prea pot zice că da dar nici prea nesănătoasă.
Crezi tu că dacă nu duci o viață sănătoasă mori neapărat mai repede? Absolut nu, ai grijă că modul de viață nesănătos îți poate da boli îngrozitoare care nu te vor omorî repede dar te vor chinui extrem de mult pe parcurs. Sunt atâtea cazuri de atacuri/accidente vasculare sau cerebrale și poți rămâne în cazuri neplăcute chiar paralizat la pat și cu creierul complet lezat și nu numai că va fi nevoie să te spele cineva la fund dar vei fi și incapabil să mai judeci cum trebuie. Sunt multe cazuri de genul. Întâi mănâncă sănătos ca să trăiești bine nu ca să trăiești puțin căci nu tu vei decide asta. Și chiar și așa de ce ai vrea să trăiești puțini, sunt bătrâni care o duc chiar bine cu sănătatea și cu viața afectivă și sunt fericiți și se bucură de viață?

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Nu cred ca daca mananci prostii traiesti mai putin
Bunica aveam 90 de ani cand a murit de batranete si manca prostii,
Prefer sa mor fericit la 60 stiind ca am facut cate ceva in viata decat la 100 cu regrete

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde strict de fiecare în parte, de organismul fiecăruia, nu toți suntem la fel.

| justanotheruser99 a răspuns:

Relativ, da. Nu mai fumez, fac sport, sunt vegetariana (posibil doar un alt episod, de-al meu). Eu nu consum sucuri, doar daca sunt facute in casa, cat despre chipsuri si alte prostii incerc sa ma feresc.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Chiar nu semanam asa mult

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing ti-am spus eu.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Aici esti opusul meu

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Pai tinand cont ca sunt hiperactiva, imi ocup timpul in mod util: imi consum energia pe sport. Cat despre restul, nu prea am ce sa zic.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Chiar esti opusul meu aici
Eu prefer sa mananc pizza si abia ma mai misc

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Ma mir cum de sunt un slabanog

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie imi place pizza. big grin doar ca nu mananc non-stop. Eu iubesc salatele.
De ce nu te prea misti? Eu cred ca as arata ca o posedata daca cineva m-ar lega de un scaun.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cu tiroida.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

M-as fi miscat daca aici nu ploua mereu
La mine cand ploua e jale
N-avem trotuare si se face namol, nici strazile nu sunt facute cum trebuie

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

sad stiu ce spui. Cand merg pe la tara si e vreme din asta ploioasa eu umblu cu cizme de guma, dar sa fiu sincera mie chiar imi place, doar ca ma deranjeaza frigul.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Pai si mie mi-ar placea daca stateam doar un timp, dar asa, in fiecare zi nu prea e ok

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te cred

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

M-am nascut in locul nepotrivit

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu sentimentul

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Mi-ar fi placut sa ma nasc undeva prin Dubai

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing ganduri mari. Eu m-as fi multumit si cu Cuba laughing

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Si eu laughing
Sarac dar fericit

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot spune ca sunt chiar fericita, dar traiesc cu speranta la un viitor mai bun. laughing

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Si ei au mai multe sanse decat noi

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce esti chiar atat de pesimist? laughing poate avem si noi noroc o data in viata.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

In 2123 posibil

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trăiesc lângă un combinat chimic, deci am o viață foarte sănătoasă.

| August99 a răspuns:

Relativ sanatoasa. Mai mananc si eu chipsuri si beau sucuri.

De ce nu vrei sa traiesti mult?

| anonim_4396 explică (pentru August99):

Prefer sa mor la 60 de ani fericit decat la 100 si cu regrete ca nu mi-am trait bine viata

| August99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai pana la 100 mai poti sa faci multe lucruri

| anonim_4396 explică (pentru August99):

Stiu, dar ma refer in special sa mai trag cate o betie, sa mananc ce vreau