| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca becurile cu led să scoată un mic bâzâit? Am unul de 6.5W într-o lampă de birou. Tocmai l-am înlocuit pe cel vechi, tot unul cu led de prin 2012 de 3W, dar acesta nu a bâzâit niciodată.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu becul de unde l ai cumparat si spune le lor problema intreaba i pe ei.Si dacca constată ei ca este defect becul, o sa il schimbe cu altul, dar probeaza l acolo.

| Digikey a răspuns:

Daca este chinezesc este normal.Au folosit cele mai ieftine piese si cea mai rudimentara sursa in comutatie.

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Da, e fabricat în China. Oricum, am observat că o vreme nu a mai bâzâit și acum a început iar, dar tot așa foarte puțin, de abia îl auzi laughing