| GouDidodino a întrebat:

E normal sa fie foarte cald in camera unde stau si sa curgă apa de pe mine? Sau ar trebui să iau un aer conditionat, dar mi-e sa nu răcesc de la el

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Poti alege un ventilator de camera, pozitionat astfel incat sa nu sufle aerul in directia in care stai. Sau poti umple cu apa un recipient cu pulverizator (ca bidoanele in care se afla solutiile pentru geamuri), apa pe care s-o pulverizezi in camera si sa racoresti aerul care te sufoca.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Sa racesti de la ce spui tu adica? Daca ai un aparat de aer conditionat nu racesti, decat daca stiu si eu faci temp de 10-15 grade si stai dezbracat.
Aparatul sau temp aerului o setezi tu cat vrei, cum te simti tu confortabil.
Ce bate cineva campii pe aici cu ventilatoare si apa in camera laughing pai ce faci pulverizezi apa in camera laughing o sa te simti si mai naspa, asta daca nu stiai ca aerul umed te face sa te simti si mai incofortabil decat te simti acum.
Un aer mai uscat este mult mai usor de suportat decat unul umed.Sa pulverizezi apa afara e una, iar in casa alta laughing vei face umezeala greu, te vei simti lipicios ca un melc laughing
Daca ai posibilitate cumpara un aparat de aer conditionat, ala iti va face temperatura dorota de tine si va scoate si umezeala din aer.