| MZc a întrebat:

E normal sa-mi vina factura la gaz vara 240 lei pe iunie sau 118 lei pe iulie cand eu abia folosesc aragazul? Stiu ca s-a scumpit gazul, dar in anii trecuti dadeam in jur de 50 lei vara. Apartamentul nu are nici 50 m.

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu e normal, ar trebui sa platesti 50 - 60 lei poate pe lunile de vara. Vezi si tu, poate e vorba de o recalculare ceva.

| mi25 a răspuns:

Eu am centrala proprie si aragaz si am platit 48 si 56 lei pe ultimile doua luni. Daca nu ai centrala termica nu conteaza suprafata vara, la gaz.

| Vântulalb a răspuns:

Au aparut multe anomalii de cand cu anuntarea majorarii de pret. Dar tot nu e normal. Mergi la ei si cere lamuriri.

| Crescent a răspuns:

Nu prea e normal asa. Ar trebui sa suni la ei si sa vezi ce iti spun.

| salieri84 a răspuns:

Iti calculeaza estimativ. De ce nu iti faci un cont la ei( banuiesc ca ai contract cu EON), completezi online indexul de pe contor in fiecare luna, cu cati metri cubi ai consumat si voila. Fara atatea batai de cap.

| MeraO a răspuns:

Probabil ca nu ati transmis indexul si au facut ei o estimare. Pe viitor, pentru a evita astfel de probleme, cititi contorul si transmiteti indexul