| ZuZuAleX a întrebat:

E vreo problema daca stai la geam cand ploua?( ploaie cu tunete)
Ce alte lucruri mai stiti ca nu se fac pe ploaie?big grin

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa nu te adapostesti sub copaci mari sau solitari pe camp, sa nu umbli pe camp deschis cu obiecte de metal indreptate in sus (unelte agricole, umbrele), sa opresti aparatele care functioneaza cand trazneste(televizor, radio, cele care au antena), sa nu vorbesti la telefon fie el mobil, fie fix...etc.

| Roby67 a răspuns:

Pe ploaie nu se sta la soare, in rest poti sa faci tot ce vrei tu.

| Ea12345 a răspuns:

Nu am auzit ca ar fi in neregula daca stai la geam cand fulgera.Eu stiam sa nu iti faci baie sau sa nu vorbesti la telefeon.big grin

| AndrusKanu a răspuns:

Depinde de ce parte a geamului stai...

| AndrusKanu a răspuns:

ZuZuAleX intreaba: Ce alte lucruri mai stiti ca nu se fac pe ploaie?

Nu se udă grădina...

| Art a răspuns:

Paiiiiii nu e nici o problea daca stai la geam cand ploualaughing, poate doar te relaxezi dar in rest nu patesti nimic...

siii stiu un lucru care sunt sigura ca nu ar trebui sa faci cand ploua, adica, sa stai afara fara umbrela...laughing

| CoLoRsS a răspuns:

Nu cred ca este vreo problema! Cred ca sunt superstitii.Asa imi spune si mie mamaia, ca nu este bine ca te poate atinge fulgerul! E da! Stai linistitahappy

| danielacs a răspuns:

Cand ploua trebuie sa te pui sa dormi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o problema! S-ar putea chiar sa-ti placa! happy

| corina11 a răspuns:

Nu se sta sub un copac in timp de ploaie (tunet)