| WhatABeautifulDay a întrebat:

Este adevarat ca urzicile se pot manca doar inainte sa infloreasca?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Dar mai adevarat este ca se mananca fierte(preparate).

| relian a răspuns:

Nu.Inainte sa infloreasca deja este prea tarziu, platele is f mari, au frunzele aspre nu le maninca nimeni in faza aia, Urzicile se consuma cand apar asa primavara f devreme stiu si eu sa aiba acolo 10 cm, frunzulite mici fragede etc.

| MihaiNicu23 a răspuns:

DA pentru ca sunt tinere atunci iar cand infloresc nu mai sunt bune pentru ca sunt considerate batrane.

| ririsa a răspuns:

Cand sunt inca "tinere", dupa ce cresc nu mai sunt bune

| roanunt a răspuns:

Da

| roxyroy a răspuns:

Da când sunt tinere sunt bune