| Boyka2018 a întrebat:

Este bun cazanu de tuica din inox?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Eu as zice așa:
1. Inox cu pereți dubli.
2. Cupru
3. Inox simplu
Topul este unul personal, nu științific.
Atenție, la toate variantele metalul trebuie sa fie alimentar.
La inox se folosește sudura, la cupru in schimb este interzisa, datorita toxicității, îmbinarea facandu-se exclusiv prin ambutisare si nituire, bineînțeles cu nituri din cupru.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu este foarte bun, pentru ca se prinde de fund si poți "afuma" țuica. Din cate stiu, odată afumata nu mai poate fi recuperata.pentru a înlătura acest inconvenient exista varianta cu pereți dubli, intre care se baga apa. După mine, aceasta varianta bate cazanul clasic, din cupru.

| Boyka2018 explică (pentru regis):

Deci cel mai bun e de cupru?

| regis a răspuns (pentru Boyka2018):

Eu as zice așa:
1. Inox cu pereți dubli.
2. Cupru
3. Inox simplu
Topul este unul personal, nu științific.
Atenție, la toate variantele metalul trebuie sa fie alimentar.
La inox se folosește sudura, la cupru in schimb este interzisa, datorita toxicității, îmbinarea facandu-se exclusiv prin ambutisare si nituire, bineînțeles cu nituri din cupru.

| mihai69 a răspuns:

Eu unul nu am văzut până acum țuică fiartă în cazan de inox care să nu aibă gustul alterat... (și nu din cauză de afumare!)
Vezi și marii producători de wisky sau coniac (sunt poze pe net), ce cazane frumoase din CUPRU au în distileriile lor!