| alex123mihai322 a întrebat:

Eu stau la țară și mi-am cumpărat de curând un televizor si nu are loc pentru mufa scard ce trebuie să fac?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Problema cu televizorul o rezolvi cu un adaptor, in functie de ce mufe are televizorul tau.
Faptul ca stai la tara e putin mai greu de rezolvat.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce televizor este si ce mufe are.
Telvizoarele vechi (de peste 20 ani) nu au avut mufe Scart, doar eventual mufe RCA (3 mufe rotunde de cca 8mm diametru exterior si cu gaura in mijloc, colorate alb, rosu si galben).
Daca ai asemenea mufe RCA pe televizor, atunci poti folosi cablu adaptor cu mufa Scart pe un capat, iar 3 mufe RCA pe celalalt capat.
Daca nu ai nici mufe RCA, atunci ai nevoie de un modulator TV care face semnal TV pentru mufa de antena.

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Scrie-mi aici fabricantul si modelul televizorului sau fotografiaza clar toate mufele televizorului, atunci iti pot da ceea mai buna solutie

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mufa scard nu exista. Este Scart sau Euroscart (cum vrei sa-i zici). Oricum, nu vad pentru ce-ti trebuie mufa Scart. Trebuie sa aiba si alte mufe pe el. La ce vrei s-o folosesti si poate te pot ajuta?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa cumperi cabluri noi cu mufe compatibile cu televoizorul

| cristimihailov a răspuns:

Cauti un adaptor?

| Sbsbsb2001 a răspuns:

Pai prinzi tv pe ceva televiziune sau doar antena pentru semnal?