| anonim_4396 a întrebat:

Există panouri solare sub formă de geam prin care să se poată vedea?
(geam-panou solar)

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Există, dar sunt gen ultima tehnologie in materie de panouri solare si sunt cam scumpe.

Găsești pe net transparent solar panales daca vrei preturile.

| zilog a răspuns:

Nu există dar asta aș putea să te ajut eu de exemplu cumperi ceva panouri fotovoltaice obisnuite si eu te ajut să le demontezi și sa pui doar celulele fotovoltaice pe geamuri din loc în loc
ele sunt aproape transparente
si chiar dacă nu sunt chiar așa de transparente ele pot fi tăiate cu foarfeca desprinse dintre ele si pot fi trase fire si le poti mota patratele respective in asa fel in cât să vezi afară printre ele
să mai rămână și spații libere

| Reigobel a răspuns:

Exista, ci sunt foarte scumpe

uite aici un ex
https://www.emag.ro/......DX6RDYMBM/