| WhatABeautifulDay a întrebat:

Exista termite in Romania?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Se pare ca, doar Reticulitermes lucifugus a fost întîlnita în fauna din Romania.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, dar numai in sudul tarii.

| LPCTSTR a răspuns:

Da, si aici se afla toti stransi intr-un musuroi imens: https://en.wikipedia.org/wiki/Parliament_of_Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e plin parlamentul de ele...

| artemidak a răspuns:

Da!
Dar depinde la care te referi!
Adică exista termitele din școala…exista termitele din parlament…exista și termitele insecte.
Deci da!

| DOOOPX a răspuns:

Raspunsul este Da.

| alizeu11 a răspuns:

Da! In sudul Romaniei!

| Iasmina_Moza_1987 a răspuns:

Buna ziua, pentru cine este interesat sa imi de amai multe detalii despre termitele din Romania, ma intereseaza din punct de vedere stiintific, le studiez...m-as bucura enorm. Las profilul meu de Facebook sa imi dati un mesaj privat! https://www.facebook.com/iasmina.moza?ref=bookmarks