| UserName250000 a întrebat:

Ey TPU! Am o problema cu o balamala de laptopul Lenovo B590. Este cumparat din Mai 2013. Acum 2 zile mi-a iesit balamaua si este sansa sa-mi iasa si cealalta balama! Pur si simplu firul ala care sustine balamaua s-a rupt. Ce sa fac fara sa-l duc la service? Tatal meu nu vrea sa-mi cumpere alt laptop.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Care fir frate?laughing tu crezi ca balamaua aia este tinuta de fire? Firele alea sunt fire care duc la monitor, la camera la ce mai are, nu au nici o legatura cu balamalele.Balamalele sunt prinse in suruburi.
Asta e daca cumparati numai stifturi laughing Fa observatie, sau reclamatie la Firma aia, dai review negativ, spune acolo pe sitele Lenovo.
Aia este marea problema a omenirii in ziua de azi nimeni nu mai face reclamatie.Toti care patesc ceva zic las ca data ce vine nu mai iau de la X nu mai iau de la Y.Nu frate trebuie sai reclami, asa aia vor sti ce e naspa la produsu lor si poate o sa ia masuri.
Eu nu am vazut Apple cu probleme la balamale.Si cand auzi pe altii vai platesti firma, uite ca pana la urma orice conteaza, exact cum spuneam eu si suruburile si price metal, plastic sticla etc.

| lpavel a răspuns:

Daca nu stie sa-l repari du-l la un service, te va costa maxim 100 lei!

| UserName250000 explică (pentru lpavel):

Cat dureaza reparatia?

| lpavel a răspuns (pentru UserName250000):

Maxim 1 ora! Daca nu mai e nimeni inaintea ta iti vor spune sa astepti acolo pana ti-l face!

| Dogx a răspuns:

Mergi cu el la service.Și vezi cat te costa...

| Tase_Iulia_Stefania_1983 a răspuns:

Il lipesti cu pistolul de lipit cu silicon si la mine se rupsese si l.am lipit cu pistolul de lipit cu silicon dar depinde cum vrei sa il lasi deschis sau inchis ca asa daca il lipesti cu pistolul de lipit cu silicon nu o sa se mai inchida sau sa se mai deschida trebuie sa il lipesti doar intr-o pozitie care vrei tu! pup sa ai o zi faina