| Tyros a întrebat:

Folosesc pentru centrala termica, un termostat SIEMENS RDH100 si nu are semnal in camera in care as vrea din cauza structurii cladirii (pereti grosi). Cunoasteti vreo metoda (simpla si ieftina) sa-i maresc raza de actiune? Am vazut pana acum pe net un sigur tip de amplificator, "Amplificator semnal Computherm Q2RF", dar presupun ca nu ar functiona cu termostatul meu. Alte idei?

Răspuns Câştigător
| IceRope a răspuns:

Nu are amplificator de semnal. Trebuie să muți receptorul cât mai aproape de el, sau chiar în aceeași cameră. Sau, să cumperi ceva cu semnal mai puternic.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Singura varianta fiabila este un alt termostat, cu fir. Sau chiar doua, in camere diferite.

| relian a răspuns:

Trage cablu, este sfint, banui ca termostatul ala are sau ar trebuie sa aiba si conectie cu cabluri.
Daca ai manualul citesti si vezi ce tip de termostat este, cum se fac conectiile daca vrei sa pui cablu etc.