| IonutSony a întrebat:

Funda.Intreb si eu de curiozitate, cam cat dureaza o zugraveala simpla doar curat pereti, glet si lavabila 2 camere plus baie si bucatarie, aproximativ 50mp?

Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

O saptamana, maxim 2.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde cat ești de harnic.
In principiu, intr-o zi poți curăța pereții, o zi tragi gletul (depinde ce e de curatat, ai putea sa le faci ambele intr-o singura zi), apoi lași 3-4 zile sa se usuce bine de tot, o zi șlefuiești si amorsezi, in urmatoarea zi dai lavabil.

| PDora a răspuns:

Depinde cum trebuie dat gletul, cat trebuie incarcat. Daca merge o singura mana atunci in maxim o saptamana e gata. Eu am lucrat cu Gletul meseriasului GM 20, bun si pentru umplere si pentru finisare, nu a fost nevoie sa incarc mult, a iesit bine din prima mana.