| Eliene a întrebat:

FUNDAAA!
De unde se cumpara soda caustica?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca la magazinele unde se vand vopsele sau materiale de constructii.

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dar la ce vrei sa o folosesti?

| Eliene explică (pentru floresdemayo):

Vreau sa incerc sa fac sapun de casa si nu stiu de unde sa o cumpar.
Aaaa...si cam cat costa?

| floresdemayo a răspuns (pentru Eliene):

Nu te pune sa faci sapun, caci e foarte gretos mirosul si migalos. Acum, pe caldura asta sa fierbi ore in sir la el, crede-ma nu se merită! Vrei sapun de rufe? Si din asta se gaseste de-a gata, daca nu suporti detergentul.

| Eliene explică (pentru floresdemayo):

Ma gandeam sa fac un sapun pentru corp cu levantica, vanilie si petale de trandafiri.
De cel de rufe pot sa ma lipsesc. Dupa cum spui si tu: se gaseste de-a gata in comert.

| Eliene explică:

Din nou...Ma refeream la un magazin!

| ღCuteღKissesღ a răspuns (pentru Eliene):

Stiam, dar nu stiu de unde ai putea cumpara soda caustica asa ca ti-am dat un site. Credeam ca te poate ajuta!