| iuliiiiiiiiia a întrebat:

Heei, vreau sa imi pictez ceva pe perete, e ok daca folosesc tempera?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Da, nu este nicio problema. Dar cu vopsea speciala nu se va duce daca freci cu buretele insa cu tempera se va duce dar lasi urme.
Funda?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tempera isi pierde din culoare in timp, si exista riscul sa crape. Dar, daca peretele va fi zugravit din nou peste citiva ani, poti incerca.

| J0B0MAT a răspuns:

Da

| acidelic a răspuns:

Cheama niste grafferi

| David_Antonio_1994 a răspuns:

Nu folosi tempera. Folosește pensula!laughing

| David_Antonio_1994 a răspuns:

Pensula, nu tempera

| iAmPsYcHo a răspuns:

Da este. Doar ca cu vopsea nu se v a duce. cu tempera da desi va lasa urme

| Plesca_Tudor_1996 a răspuns:

Nu.Trebuie sa folosesti o pensula speciala