| Mariaidk445 a întrebat:

Hei,am 18 ani, am 1.60 49 kg si mă simt foarte urâta demult mă simțeam asa dar mi s-a confirmat când am ieșit cu un băiat sa ne vedem,pentru prima oară și nici măcar nu se uita la mine îmi vorbea abia îmi adresa un cuvânt și mi-a dat mult de gândit,nu știu ce sa fac peste tot numai fete frumoase și eu rățușca cea urâta jur, mai sunt și virgina pe deasupra mă simt oribil.M-am gândit de multe ori sa mă sinucid., zău am probleme și cu părinții zău ca mă simt tot mai in plus pe lumea asta. Îmi doresc doar pe cineva sa mă iubească.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate era timid, nu inseamna ca esti urata.
Si de ce ti se pare ca esti urata? Ai kilograme in plus/minus, ai o trasatura ciudata? Suntem in 2018 totusi, cam orice problema estetica ai avea poate fi rezolvata prin sport/machiaj/operatie estetica etc. Azi nici nu mai prea pot exista fete urate la cate metode de ingrijire si imbunatatire exista. Trebuie doar sa le adopti.

| aimullah123 a răspuns:

Buna, Maria!
Iti trimit un mesaj in privat pe care te rog sa il citesti in intregime.
Iti explic eu scurt si la obiect.

| qest11 a răspuns:

A te simti urat nu inseamna ca esti urat. Eu sunt inalt si imi placeau fetele mai micute. Faptul ca nu esti grasa, e un avantaj. Sinuciderea nu e o varianta nici pentru cei bolnavi. Atata timp cat te-ai nascut, trebuie sa mergi pana la capat. Fericirea ti-o faci singur, nu vine nimeni sa ti-o ofere batand la usa. Lupul flamand cauta toata noaptea un hoit ca sa supravietuiasca. Tu cauti dragoste, nu mancare, e un pic mai usor. Ai 18 ani, deci nu 40, iar tu deja ai intrat in criza de timp. E bine ca esti interesata sa iti cauti dragostea. Uita-te in jur, ai sa vezi o gramada de ratuste grase si urate cu prieten. Nu din cauza fizicului unii intampina greutati in asi gasi perechea, ci mai degraba din lipsa de rabdare si pretentii infinite. Ai mingea la picior si poti trage spre poarta de cate ori vrei. Ai vazut ca nu te-au placut cativa si deja vrei sa mori. Eu nu m-am insurat cu o femeie frumoasa, dar nici urata. Am avut ce discuta, ne-am inteles, si asta a fost. Nu mi-am facut niciodata probleme ca o sa raman singur, dar, nici nu as fi conceput sa raman singur. La tine inca nu se pune problema singuratatii, esti tanara. Virginitatea nu e o rusine la 18 ani si nici la 80. El nu vorbeste, tu vorbesti, schimba omul, nu-l forta sa vorbesca. Tu ai idee cati prostalani se intalnesc cu cu fete si nu vorbesc pentru ca nu au ce sa zica. Nu mai stiu exact cu cate fete m-am intalnit pe net prin tinerete, asa era pe atunci, mirc, mess, dar au fost destule intalniri, si ca sa te linistesc, imi povesteau de intalnirile lor cu alti baieti, si tot asa, ei nu vorbeau, mergeau pe strada si taceau. Nu m-am putut insura cu toate, chiar daca am avut cateva relatii de prietenie, si m-am insurat cu cineva din mediul offline, si a trecut destul de atunci. Disperarea nu merge nicaieri, nimic bun nu cladesti cu ea. Deci ai ajuns la concluzia ca esti urata pentru ca ala nu avea vorbea cu tine. Eu m-am intalnit cu unele urate rau, grase cat doi porci la un loc si tot am vorbit cu ele, exact la fel cum vorbeam si cu sotia cand am cunoscut-o. N-ai nimerit tu omul. Spui ca vrei ca cineva sa te iubeasca. O sa te iubeasca, daca tu asta vrei. Sa il iubesti si tu pe el, ca sa nu cumva sa aiba ganduri necurate. Acest subiect, al mortii dorite si provocate nu ar trebui sa existe in viata ta. Ramai sarac, urat, bolnav, tot trebuie sa fie ceva care sa te bucure, chiar si frumsetea unui copac de marginea drumului. Cu liniste si rabdare vin ganduri frumoase, pe care oamenii din jur le simt si unii chiar incep sa vorbeasca, cu tine. Eu de-as putea te-as ajuta cu ceva, chiar si cu un gand bun, pe care il simt deja ajuns la tine inainte sa citesti ce am scris aici. Eu am vorbit cu tine, si iti garantez ca as fi vorbit si in locul baiatului ala. Acel baiat care o sa iti vorbeasca si sa te iubeasca exista. Frumusetea unei femei este pusa in valoare cel mai bine atunci cand zambeste, sau cand e serioasa, dar nu trista.