| olguta_vedea a întrebat:

Hei!
Am in curte un wc de serviciu pe care l-am modernizat. Am facut o mica constructie, i-am pus o chiuveta, insa as vrea sa am si apa calda. Stiu ca se rezolva cu boiler, insa vreau sa incerc ceva cu panou solar. As putea monta panoul solar pe acoperisului acelei constructii cat sa incalzeasca acolo apa, poate si un calorifer. Ar merge?

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Merge sigur, eu pentru curte am incercat initial cu furtun negru de apa facut cercuri si pus pe acoperis si apa era extrem de fierbinte in timpul zilelor cu soare, acum pentru ca furtunul nu era estetic am un panou solar pentru apa si la fel pe timpul zilelor cu soare apa este fierbinte rau.