| Denisaa217 a întrebat:

Am 14 ani si nu am camera mea.Impart o camera de 10 metri patrati cu fratele meu care are 17 ani (dormim intr-un pat matrimonial, nici macar nu avem paturi separate ). Locuiesc intr-un apartament cu 2 camere,dormitorul si sufrageria unde doarme mama mea.E super jenant sa impart camera cu fratele meu pentru ca eu sunt fata si am nevoie de intimitate,iar mama vrea sa renoveze sufrageria si nu stiu cum sa fac. Vreau neaparat camera mea, oricat de mica ar fi ea..Este posibil sa impart sufrageria in asa fel incat sa facem si o camera pentru mine si sa avem in continuare o "sufragerie"?

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Ori va luati paturi suprapuse ori doua paturi, unul intr-o parte a camerei si altul, in cealalta. Oricum e destul de grea situatia pentru ca si el are 17 ani. In cel mai bun caz, dupa ce restructurati, se poate muta el in sufragerie ca doar, nah, e barbatul casei si tu cu mama ta nu vezi avea probleme in a dormi in acelasi pat. Rabdare! Stiu ca este greu dar trebuie sa te adaptezi.

8 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu stiu cum arata sufrageria voastra, nu imi pot da cu parerea, dar ai putea dormi cu mama ta in aceeasi camera si fratele tau in sufragerie.este cel mai ok asa deoarece el e barbatul casei si trebuie sa se sacrifice

Răspuns utilizator avertizat
| Radu284 a răspuns:

Ia-ti un cort happy Il pui in sufragerie si gata, ai locul tau.

| Denisaa217 explică (pentru Radu284):

Hahalaughing

| Radu284 a răspuns (pentru Denisaa217):

O alta alternativa ar fi sa va luati niste paturi suprapuse, ca sa nu mai dormiti in acelasi pat.
Bineinteles, cea mai buna alternativa ar fi sa aveti o casa mai mare, dar probabil ca acest lucru nu este posibil.

| TeoImpuls a răspuns:

E destul de complicata situatia dar nu ai ce sa faci...nu poti sa darami pereti si construiesti altii ca sa iti faci o camera intr-un apartament. Iti trebuie autorizatie daca vrei sa modifici ceva. Ganditi-va sa va luati un apartament mai mare. Daca nu este posibil financiar nu prea vad solutie.

| Denisaa217 explică (pentru TeoImpuls):

Am vazut tot pe TPU ca ar fi o solutie. Uite :
http://www.tpu.ro/......un-perete/
ce parere ai?