| DanyElla98 a întrebat:

Hei TPU, am primit de la iubitul meu un urs enorm de pluș, alb...m-am vopsit recent si nu mi-am dat seama ca o sa se ia vopseaua daca dorm pe el..nu e chiar pătat foarte tare. E putin șters de vopsea roșie, cum fac sa il curat? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Anonymus123123 a răspuns:

Cumperi culori acrilice si iei culoarea ursului sau combini culori ca sa iti dea culoarea si usor il colorezi unde e patat.(Culoarea acrilica nu se mai duce de pe materiale.) Vreau funda. Succes!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 40 de grade afara, tu dormi pe un urs de plus? Nu transpiri?
A, ba da...de fapt asta este motivul de ti s-a scurs vopseaua de pe par.
Pune ursul ala in cui pana la iarna si dormi pe perna, sau fara perna, ca mori de cald si ma faci aprindere la plamani de atata transpirat.

cat priveste curatarea ursului... la vopseaua de par nu mai iese.
Diluantul curata vopseaua metalica sau de scandura, nu vopseaua de var, care-i chimica!

| 1231242 a răspuns:

"Ursul iti poti curata, dar constiinta nicioadata" Florin Salam

| ASMA14 a răspuns:

Incearca cu diluant, sau daca ursul e alb clor.