| Ursulet2019 a întrebat:

cu ce pot scoate un miros,, greu" dintr-un dulap cu vase? Am pus mai demult un odorizant si inca persista, dar nu mai miroase la fel, acum a devenit intepator...

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar trebui, mai intai, sa elimini sursa mirosului. Ca dulapul singur, gol, nu are motive sa miroasa.

| baru a răspuns:

Otet cu apa si lamaie.

| Simpatic a răspuns:

Pulverizezi tot interiorul dulapului cu sanytol spray (dezinfectant universal) http://sanytol.com/......MU_Pin.png
lasi sa actioneze 10 minute si stergi tot cu o laveta curata si uscata
Poate dispare mirosul
Nu dai cu solutie exagerat de mult!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Bicarbonat de sodiu. Conținutul unui plic il pui pe o farfurie mica si pui farfuria in dulap. Închizi dulapul si lași farfuria in interior mai multe zile. Verifici daca mai miroase si daca da, arunci bicarbonatul si pui un alt plic in farfurie si il lași câteva zile. La fel se poate proceda pentru îndepărtarea mirosului din frigider.

| ella63 a răspuns:

Unge pereții dulăpiorului cu uleiuri esențiale( ce aroma preferi) iar pe o farfurioara, lasă niste felii de lamaie