| Alexia88 a întrebat:

Am si eu o problema, o intrebare(mai multe) :

star vreau sa imi iau un hamster, dar nu stiu prea multe si nici nu stiu cum s-o conving pe mama...

(1)cat costa unul(/una)?

(2) de ce are nevoie si cat ma costa?

(3) ce mananca?

(4)De cat spatiu(aprox.) are nevoie?

1 răspuns:
| BlueGalaxyGirlYT a răspuns:

1.depinde uni costa si 30-40 de lei
2.cusca,mancare,etc.in jur de 200 lei
3.mancare speciala din petshop-uri
4.trebuie sa ai loc sa ii pui cusca unde vrei
Uite un articol pentru a-ti face o parere
Acum ca ai un hamster trebuie sa stii sa il ingrijesti! Poate cu putin ajutor din partea blogului meu Totul despre hamsteri, vei reusi sa iti faci micutul sa se simta bine.Sa incepem cu inceputul...

Este agitat, se ascunde, vrea sa iasa din cusca!
1.Este o casuta noua pentru el!
2.Are un nou stapan! (tu)
3.A plecat de langa ceilalti prieteni din petshop!

De cate ori pe zi sa il hranesc?
1.Depinde de ce rasa este.
2. In general o data pe zi, dar trebuie intotdeauna sa aiba sa roada!

De ce doarme toata ziua?
1.Este un animal nocturn.
2.Noaptea este activ!

Cand il scol ziua sa ne jucam, face un zgomot ciudat, de ce?
1.L-ai deranjat din somn iar el reactioneaza prin acel zgomot.

Pentru inceput aceste intrebari si aceste raspunsuri te vor ajuta
Sper ca te-am ajutat.
Funda?☺