| Den30 a întrebat:

Heii! In vara aceasta vreau sa-mi aleg o culoare noua pentru pereti camerei mele [MDA..stiu ca mai e pana la vara dar... vreau sa fiu pregatita ] laughing)
Nu stiu ce culoare sa aleg! Trebuie totusi sa gasesc ceva care sa mearga cu perdelele mele transparente cu niste modele micute potrocalii, draperiile portocalii si covorul portocaliu spre alb.
Si nu vreau sa-mi fac pereti portocalii. Acum sunt un fel de crem.
Vreau ceva nou dar sa nu fie potrocaliu laughing)
FUNDITA :*

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai camera orientata?(spre rasarit, spre apus etc)
Si pe ce pereti ai geamuri?

| Den30 explică (pentru anonim_4396):

Spre Rasarit. Si am un geam pe peretele din partea dreapta [deasupra biroului meu ] si unul deasupra patului

| anonim_4396 a răspuns (pentru Den30):

Daca spui ca este spre rasarit atunci se potriveste orice culoare.
Daca ai perdele portocalii vopseste-ti 3 pereti in alb unul ( cel unde fereastra sau patul) in portocaliu sau galben. Dar vezi sa nu fie culorile prea departate.
Adica sa nu fie portocaliul prea inchis.
Sau poti incerca 2 pereti verzi si 2 galbeni, 3 pereti galbeni si unul portocaliu, 3 pereti albi si unul rosu cu buline albe.
Nu am zis culori precum albastru, mov sau negru pentru ca tu ai perdele portocalii.
Sper ca ti-am ajutat.

| spn29 a răspuns:

Culorile care merg mai bine cu portocaliu sunt de asemenea calde ca aceasta cum ar fi: rosu, galben si variatiile lor. Totusi, eu nu cred ca rosul e o culoare foarte potrivita pentru pereti pentru ca inchide foarte mult. Tot o nuanta deschisa de bej consider eu ca s-ar potrivi cel mai bine.

| pandagalaxi2 a răspuns:

Eu as alege albastru, mie imi place cum se asorteaza cu portocaliu + ca e o culoare relaxanta

| Maria_Ioana_1981_pH7M a răspuns:

Eu cred ca s-ar potrivi culorile in contrast cu portocaliul, ca de exemplu albastrul.am vazut la cineva sufrageria in albastru si portocaliu si arata atat de bine! in cazul tau cred ca un albastru deschis ar fi ideal! eu asa as facehappy