| Denianonim a întrebat:

Heii
Nu știu ce să cred
În camera in care dorm noaptea pocnesc/trosnesc destul de tare dulapurile masa geamul și parchetul
Și uneori se aud pași
O dată a căzut din pod un lemn
Si s-a auzit extrem de tare,
Chestia e că nu m-am speriat niciodată, dar mi se pare foarte ciudat
Vreau să știu ce credeți ce ar putea fi
Fără bătaie de joc,
Precizez că mobila nu e veche
Și app: Ce înseamnă dacă tot văd umbre în spatele meu? Le văd cu colțul ochiului
Stau la casă dublex
Și câteodată se mai aud chestii ciudate de la vecina de lângă
Bătăi in perete ca și când ceva ciocăne în perete

Răspuns Câştigător
| AlexMarian17 a răspuns:

Si mie mi se intampla, si sincer sa fiu, eu cred in,, unele chestii paranormale, si cand spun,, unele,, ma refer la cele reale, nu cele de la stiri, dar ca sa nu ne abatem de la subiect, eu nu prea dau importanta. Si eu am o casa cu mansarda, stau la etaj, si aud si eu ca trosnesc toate in camera. Dar stai calm. Cand mai trece vreo masina cu greutati cobsiderabile pe strada orice casa se misca mai putin sau mai mult, de aici trosneste si parchetul. Si mobila, nu stiu, chiar daca era veche tot nu ar fi trebuit sa trosneasca.Eu, intr-o noapte m-am pus la culcare in pat. Si dupa 5 minute, simteam ca ceva se pune pe mine ( plapuma se lipea si apasa f tare pe o parte din corpul me) si am zis ca oi fi eu prea obosit. M-am ridicat si m-am asezat înapoi si iar se intampla. Am plecat in alta camera sa dorm. Asta e ceva real din experienta mea ( acum 2 zile). Si cateodata sunt singur acasa si aud pasi in mansardă, eu fiind la partet. Dar despre bătăile in pereti la vecina ta, asta e ceva normal. Am fost la varul meu la bloc si vecinului de deasupra i-a cazut sifonierul in timp ce-l muta la ora 23. Eu sincer ma speriasem, dar nu ma gandeam la ceva paranormal, ci la faptul ca cineva se putea rani grav. Oricum, cheama un preot in casa, du-te mai des la biserica, roaga-te in fiecare seara inainte de culcare, incearca sa tii post o zi pe sapt. Fa chestii de genu'. Mie mi-a mers. Treceam prin asemena lucruri. Bafta!

| Denianonim explică (pentru AlexMarian17):

Eu aud si bătăi în pod

| AlexMarian17 a răspuns (pentru Denianonim):

Poate sunt pisici. Sau sobolani( nu te gandii la marime, pot scoate sunete puternice). Sau poate chiar e cv paranormal. Se poate sa fie si in mintea ta, daca esti destul de traumatizat

| Denianonim explică (pentru AlexMarian17):

Nici o șansă să fie pisici/sobolani
Nu sunt traumatizată
De când mă știu mă preocupă paranormalul
Si pe toți din familia mea
Nu îmi e frică
E doar ciudatt
Voiam să știu daca li se întâmplă și altora

| AlexMarian17 a răspuns (pentru Denianonim):

Si mie mi se intamplawinking :d
Ai Facebook? As vrea sa vorbim mai mult despre asta.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vecina te cheamă sa o f*i, du-te.

| Denianonim explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pffff...dispari

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Denianonim):

Zi ca nu ai vrea (vecina), ca nu te cred.

| Denianonim explică (pentru CristiDinBucuresti):

Wtf
Ce gânduri ai

| DovleacTurbat a răspuns:

Se mai intampla si in capul tau odata instalată aceasta mica teama. Si la mine mai pocnesc lucrurile cateodata si TV-ul dupa ce il sting. O singura data mi s-a intamplat un lucru ciudat, mancam in bucatarie cand porneste de-odata hota singura laughing. Nu mai mi-a trebuit mancare. Dar exista tot felul de explicatii posibile pentru acest lucru.

| tehno125482 a răspuns:

Cred ca esti bantuit!
glumesc ti se pare!

| Crash94 a răspuns:

Sfințește casa.

| Ombladoana a răspuns:

Adu sarea, bruh.

| Fluturica24 a răspuns:

Probabil fantome.mai sunt case care mai au cate ceva in ele cine stie

| celdeaici a răspuns:

Ori te-ai uitat la ceva film horror sau este doar in mintea ta

| Ioanoni4 a răspuns:

Trec prin aceeasi situatie de un an... ai aflat ceva?

| Noncik895 a răspuns:

Deseori,chipul moare si sufletul-nu.Deci,poate fi duhul acelei persoane, care a trait in acea camera/casa.