| TangerineP a întrebat:

Hello, friends))tata vrea sa-mi cumpere un pat nou(de 2 persoane)si i-a intrat in cap un model(clasic, din lemn)si vrea sa mi-l ia pe ala)eu dimpotriva vreau unul modern...Recent am vazut un pat rotund si m-am indragostit de el))(e si modern, si original, si mare)doar ce tata zice ca nu e comod si practic.bla bla bla)voi ce parere aveti de paturile rotunde? poate aveti alte idei(poze) cu paturi patrate, dar moderne? mersi)

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dacae suficient de mare, asta insemnind cu vreo 10 cm mai mare deci tine, merita sa iti iei un pat rotund. Desi nu e practic e f comod, pentru ca poti sa iti schimbi pozitia in orice unghi in timpul somnului fara probleme. O singura data am dormit intr-un asemenea pat si a fost extraordinar pentru mine dimineata cind am inteles cit de mult m-a ajutat sa dorm lejer rotunjimea lui - m-am trezit intors cu aproape 90 de grade fata de pozitia initiala, dar nu a fost nici o problema, ceea ce ar fi fost ceva grav in cazul unui pat normal. Desigur ca stiam cind m-am culcat ca pot dormi lejer in el, si de aceea mi-am permis sa ma lafai in el. Eu daca nu ar ocupa atit de mult spatiu, as prefera un pat rotund, insa ocupa prea mult spatiu

| mona a răspuns:

Poate patu ce l ai vazut, ca aspect e frumos dar interioru nu i de treaba...lasa l pe taicat o sa ia de care vrea ca stie mai bine

| smile20000 a răspuns:

Eu zic ca sunt mai bune alea clasice deoarece sunt mai bunee si mai comode

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Pai acum depinde.ca sunt si din lemn modele mai deosebite, chiar clasice.mie unu chiar imi plac unele modele(cu toate ca nu am).dar is faine.adica e ceva fain in casa.macat sa il tii de frumusete. daca ai spatiu in casa/apartament.etc.paturile patrate? unde sunt din alea? poate dreptunghi.:. alea sunt faine ca au saltea>bine, saltea iti iei tu de care vrei.te ajunge pe la 20 de milioane un pat confortabil.adica sa stai linistit pe el. daca vrei mai scump.i-ati unul cu masaj.dar se cam strica(am avut si eu unul si am sarit din greseala pe el.si gata.dead my bed.):totusi merg spre modelele clasice deoarece dau o atmosfera faina in casa.dar pe alta parte nu sunt asa confortabile! acum depinde sunt din alea la care poti sa le pui saltea.de care vrei tu! bafta

| Alice_1004 a răspuns:

Iati clasik, sunt cele mai comode si frumoase!