| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

ajutati-ma si pe mine va rog.renovez si am o găleată de lavabila portocalie si nepoțica mea a luat un tub de vopsea lavabila neagra si mio turbat în galeata.transformanduse în culoarea gri cu ce culoare o pot scoate așa mai caldă sau ori ce numai gri să nu fie.sau nu mai pot face nimic

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Imposibil nu se mai poate face nimica decat sa puna numai culoarea alba ca sa se mai deschida la culoare!

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca este cenusiu, poti face un maro prin adaugare de rosu. Ar fi cea mai pura nuanta. Te poti "juca" si cu putin galben, daca nu iti place nuanta de maro. De fapt, poti obtine orice nuanta, doar ca nu va mai fi curata, in functie si cit de gri este lavabila

Bula
| Bula a răspuns:

Vopseste cu culoarea rezultata, sa fie amintire!
Ce faceai, daca nepotica gusta din vopseaua portocalie?
Acum "discutai" la spital sau langa sicriu!

| untu a răspuns:

Da,aveti dreptate! Imi cer scuze!

| GdX a răspuns:

Cumpara alta pentru ca ai un gri-colorat acolo. In pastela de culori negrul nu il mai scoti decat cu o FOAAARTE mare cantitate de o culoare deschisa. La o galeata a ta ai nevoie de 3-4 galeti ca sa scoti ceva.

| untu a răspuns (pentru GdX):

Dvs. sunteti vinovata ca nu v-ati supravegheat nepotica si trebuia ca cutia cu vopsea lavabila sa fie inchisa cu capac! Deci in privinta asta cu culoarea cenusiu nu se mai poate face nimica si va sfatuiesc sa fiti mai atenta si sa mai procurati alta cutie de vopsea lavabila cu culoarea preferata! Deci copii trebuie sa stea departe de vopseluri si chimicalele din depozit si cand va apucati de lucru dati nepoatei dvs. ceva de facut cu jocuri sau sa se uita la desene animate numai ca sa o tina ocupata!

| untu a răspuns (pentru GdX):

Imposibil nu se mai poate face nimica decat sa puna numai culoarea alba ca sa se mai deschida la culoare!