| FloareaLotusuluiAlb a întrebat:

am o intrebare destul de ciudatica deci cum pot sa imi fac o piscina doar eu singura si cum fac daca in curte am beton? va rog mult sa ma ajutati

:< dau funditawinking

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Https://www.dedeman.ro/ro/catalogsearch/result/?q=piscina.
Asta daca nu vrei cumva sa spargi betoane si sa sapi gropi pentru a face o piscina autentica.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu singura nu poti sa faci nimic!
Daca vrei piscina, mergi al un mall si cumpara una gonflabila si pune-o peste beton. la aia nu ai nevoie de autorizatie de constructie si nici nu trebuiesc sapaturi in beton!

O alta varianta este sa escavezi in curte, spargand betonul si facand piscina in pamant.
dar pentru asa ceva, trebuei sa faci proiect, sa mergi cu el la cadastru sa vian un inscetor acasa, sa masoare si sa aprobe. Platesti taxele de constructie si inchiriezi excavator, companie de constructii care sa-ti faca sapaturile si turnarea betonului si a metalelelor de rezistenta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te apuci de sapat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ca sa faci asa ceva ai nevoie de autorizatie de la primărie care costă bani, cel mai bine te duci la o piscină adevarata si te racoresti.

| Bondarel99 a răspuns:

Doar nu o sa distrugi curtea ca sa faci o piscina care nu e deloc ușor de făcut, trebuie un profesionist. Comanda-ți una gonflabila, nu e scumpă.

| Iwliaaa a răspuns:

Este terenul tău deci nu va fi nevoie de o autorizație. Trebuie să spargi betonul cu picamer-ul (sau cum se scrie), apoi trebuie să sapi mult mult o adâncime destul de mare, îți trebuie un anumit tip de beton și vopsea și tot felul de chestii pentru pereți și fund, nu prea se merită să faci. Totuși ar decurge mai repede, mai ieftin și mai frumos dacă ai chema o echipă de muncitori care să facă asta.

| Revenge666 a răspuns:

Dupa parerea me poti sa iti faci din folie de aia transparenta de acoperit afara unele chestii, marginile le legi de un stalp, un pom ceva si gata. Sper ca te-am ajutat happy

| ElnMurg2007 a răspuns:

Pai trebuie sa l spargi cu o masinarie si nu va fi usor.