| ĄĿiŒ a întrebat:

Am si eu o mica problema cu care as vrea sa ma ajutati. De curand s-a stricat masina de spalat, a cazut cureaua. Unchiul meu a incercat sa o repare de cateva ori dar dupa putin timp de la pornire cureaua cade din nou. Stie cineva cam cat ar costa reparatiile daca as chema un specialist acasa?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Pretul reparatiei depinde de mai multi factori, in primul rand tipul masinii de spalat(in functie de model se alege si cureaua)daca este doar cureaua deteriorata nu-ti trebuie specialist (cumperi una identica si rogi pe unchiul acela sa o inlocuiasca, costul fiind max 50 de ron)incearca prima varianta, problema este daca nu cumva este deteriorat vreun rulment si din cauza aceasta sa sara cureaua si atunci se complica lucrurile, trebuie chemat specialistul si aceasta implica cheltuieli suplimentare(in zona noastra doar verificarea la fata locului de catre meserias costa 50 de roni, apoi manopera valoreaza 50%din valoarea pieselor inlocuite). Succes

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

55 lei noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i unchiului tau ca sa slabeasca piulitele in care este fixat motorul, nu toate, sunt doar 2 acolo unde se vede un fel de semi potcoava cu un sant in interior, de-acolo poate regla distanta motorului fata de fulia mare ca acea curea sa nu mai cada