| PublicName330 a întrebat:

De fiecare data cand ma trezesc la 7 fara 25 mi se pare cam intunecat cerul...Adica la mine in casa e intuneric si afara este intuneric spre luminat. M-am uitat pe YoWindow si vad ca cerul este portocaliu si rasare soarele. Stiu ca e innorat, dar si intr-o zi senina tot din aceasta luna s-a intamplat. Ciudat ca vara deja e lumina la 5 si un sfert. Ce se intampla oare?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca n-ai fi chiulit de la orele de geografie, atunci stiai raspunsul, de ce iarna si la ora 8 este inca intuneric la tine, iar in alte parti a Pamantului este soare plina in acelasi moment.

| PublicName330 explică (pentru Bula):

N-am chiulit la nici-o ora. Este intuneric la ora 8 din cauza duratei zilei prea scurte

| Bula a răspuns (pentru PublicName330):

La mine, la ora 8 este deja lumina plina.

| MihaelaDart a răspuns:

Pana la vara va mai creste lumina treptat. In Germania se lumineaza la 06:50, in Romania mai tarziu. Nu este absolut nici o ciudatenie, ci doar daca ai ceva notiuni de geografie iti vei da seama rapid big grin.

| ROberrt86 a răspuns:

Depinde de unde stai. Daca stai intr-o tara anume, e probabil ca ceasul sa fie dat inapoi, Idk, la tine e 6 si la noi..Alta ora.
Sau, ai putea avea vederi.

| icewolf a răspuns:

E ceva normal stai linistit nu vine apocalipsa