| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

Hey TPU.mi-am cumparat un mop cu aburi si vreau sa imi ziceti ce apa sa cumpar care este mai buna apa distilata sau demineralizata.ca apa de la robinet are mult calcar si nu vreau sa il stric.sau pot face ceva in privinta apei de la robinet. funda

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sau una sau alta. Amandoua sunt demineralizate.

| Mihaela1964 a răspuns:

Poti folosi pentru spalat si apa de robinet, dar din cand in cand adauga otel in apa si se va autocurata de eventualul calcar.

| Tibi45 a răspuns:

Apa distilată prin definiţie este şi demineralizată. O poţi cumpăra la punctele de alimentare cu benzină pentru maşini.

| PaulAnastasiei a răspuns:

Oricare dintre ele. Eu folosesc modelul VAX FRESH COMBI luat de pe http://mopcuaburi.ro/ cu apa distilata sau de la robinet dupa ce o fierb si functioneaza ok.