| Feelmeunderyourskin a întrebat:

Heyy TPU! Anul acesta am de făcut insectar si am nevoie de inspirații la insecte. Am prins vreo 14 din 20 deja si nupot prinde nici cum fluturele alb al verzei( fluturele ala alb de care știe toată lumea) si am prins alti 4 fluturi. Va rog sa imi spuneti 20 insecte faine si unde se găsesc. Si am posibilitatea de a le obține din gradina sau camp si chiar parc. Si daca știe cineva cum as putea găsi o călugăriță...
Scuze pentru categorie...

5 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

De ce sa faci asa ceva? Mai un o colectie de plante, nu mai chinui insectele...

| Feelmeunderyourskin explică (pentru Lawliet14):

Mi se cerea la școală data sta a fost anul trecut daca te uiți la data...

| Lawliet14 a răspuns (pentru Feelmeunderyourskin):

Spune-le ca nu vrei sa omori insecte.

| Feelmeunderyourskin explică (pentru Lawliet14):

S-a întâmplat anul trecut, degeaba mai comentezi acum

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! http://ierbare-insectare.blogspot.ro/2013/09/cum-sa-faci-un-insectar.html. Si eu am avut insectar, dar am realizat ca mai mult chinui insectele, este un fluture ce l-am prins odata coada randunicii.Paianjenul vaduva-neagra,greierul,bazgoiul,viespii, muste mari, gandaci negrii, etc.Raspuns castigator?