| Sonia822 a întrebat:

Hi, am masina de spalat cu incarcare verticala, tambur cu clapete, in sensul ca se deschid doua usite pentru a introduce hainele. Balamalele usitelor tamburului agata hainele si le gaureste, exista ceva protectie de cumparat pentru aceste balamale?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Masini de spalat caricaturi laughing cam aia aveti voi acolo in europa.
Nu inteleg de ce se mai folosesc timpeniile alea,cuva aia cu usi cu balamale laughing frate ce se mai complica europenii nu pot sa inteleg de ce fac asta.
Am vazut si eu masina genul ala,dao dreacu de caricatura,daca aia e masian eu ma fac popa laughing
Masina de spalat verticala are cuva deshisa,asa sunt masinile aici in America,deci cuva este total deschisa la partea de sus, tamburu, cuva cum ii zice sta vertical nu orizontal ca la asta ce o ai tu.
Ce sa faci? Duo inapoi, spune ca tu nu ai nevoie de masina de gaurit, ca tu ai vrut masina de spalat rufe nu de gaurit, ciuruit rufe laughing

| denisTiky a răspuns:

Esti sigur ca balamalele alea rup hainele? Eu am avut la a mea o problema similara, adica imi rupea hainele, dar era pentru ca inauntrul cuvei unde se gasesc acele palete de plastic care amesteca hainele in timpul spalarii erau date la o parte din pozitia lor normala si hainele agatau in tabla de la cuva care ramanea expusa.