| agatoferny a întrebat:

Hidroforul functioneaza timp de 5 minute până ajunge la presiunea de 3 bar de la 1.5 bar.Este normal? Este hidroforul defect?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este normal. Trebuie sa mentină o presiune constantă in instalatia de apă.

| agatoferny explică (pentru darrio2007):

Dar nu crezi ca 5 minute e cam mult pentru 1.5 bar fara consum?

| darrio2007 a răspuns (pentru agatoferny):

Mda, este. Ai verificat să nu ai pierderi pe undeva?

| agatoferny explică (pentru darrio2007):

Da,nu pare să am pierderi pe coloana de apa, însă motorul este de 850w poate si asta sa influențeze?

| darrio2007 a răspuns (pentru agatoferny):

Cred ca un instalator in domeniu te-ar ajuta mult mai bine decat mine.