| anonimulxxxhd a întrebat:

Https://imgur.com/a/H8vru salut are cineva vreo idee despre ce as putea face fara sa cunpar alta chiuveta?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O returnezi, cauți pe șeful de raion și îi explici situația.
Vina e a ta, fiindcă nu ai știut să iei măsura corect, dar cu puțină bunăvoință ți-o poate schimba. Nu solicia contravaloarea produsului cumparat, ci înlocuirea sa. Înainte să te duci, trebuie să faci masuratorile corect, pentru a nu repeta greșeala. Eventual, le arăți și această poză care ne-ai arătat-o nouă. Nu uita să iei cu tine bonul fiscal.
Pe internet scrie "Majoritatea magazinelor mari dau posibilitatea clientilor sa schimbe un produs achizitionat intr-un termen de pana la 30 de zile (unele, doar 15 zile) de la achizitionare, indiferent de motiv, daca produsul cumparat este adus inapoi nedeteriorat."

| cezar003 a răspuns:

Nu prea exista alternative, ai facut alegerea corecta