| anonim_4396 a întrebat:

Https://imgur.com/a/JoFB5 - ajutor, de cand m-am mutat in noua casa, apar aceste insecte si nu am habar de la ce si de unde. Va rog sa ma ajutati, gasesc aproximativ cate 1 pe zi. Cum pot scapa de ele si de la ce apar?

Răspuns Câştigător
| gigite a răspuns:

Sunt plosnite de cereale, 2017 a fost un an, "bun'... ca au venit din import, si in Bucuresti, omorate miros/put f. tare, ele intra de afara pe geam/fereastra sau pe haine le luam noi in casa, si sboara... si raman prin camera!

| UserNormal a răspuns (pentru gigite):

Ele par ca vin din acoperis, inca nu am lustra, abia m-am mutat

| gigite a răspuns (pentru UserNormal):

Dupa ce am vzt imaginea : revin si afirm ca sunt de lemn invechit/putrezit/
cariat...

| UserNormal a răspuns (pentru gigite):

Dar casa e noua, asta e faza

4 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Incearca cu Baygon. Eu am avut la bloc asa ceva si cu el am scapat de ele. De la ce apar nu stiu sigur dar ai sa scapi de ele in curand.