| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda ceva solutii preparate in casa sau ceva idei pentru a curata un coltar cu tapiterie de stofa? Are ceva pete vechi si am incercat cu diferite solutii, insa nu am reusit. Ideea e ca nu pot chema pe cineva sa o curete deoarece nu pot lasa deschis (dupa cum mi-au cerut) 2 zile pentru ca am un catelus care ramane singur acasa...

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă cu Bio Carpet și apoi să dai cu jet cu abur.Eu am încercat asta și mi-a scos petele dintr-un colțar.
Știu cum e cu cățelul.Și eu am o cățelușă de talie mică(cam bătrânică că are 12 ani dar mi-e dragă happy )
Cum funcționează recomandarea mea:
Bio carpetul moaie mizeria din țesătură, pe bază chimică, dar nu este toxic pentru animale, iar jetul de abur îndepărtează fizic mizeria înmuiată chimic de acest produs.Uscarea este rapidă și nu necesită clătire, iar curătarea nu este dăunătoare pentru animal, jetul de abur având avantajul că îndepărtează de la pete la mirosul de animale și și dezinfectează suprafețele.
Un dispoizitiv de curățat cu abur costă între 60-300 lei în funcție de marca ce o alegi.Eu mi-am cumpărat unul din Auchan cu 60 lei(e un brand propriu Auchan), și face treabă foarte bună, chiar de a costat doar 60 lei.

| Paula2018 a răspuns (pentru DeyCj):

Multumesc. O sa incerc, tot asa am cumparat ceva solutie care nu e daunatoare pentru pitica(noi inca nu avem numai 4 luni si jumatate), dar nu a functionat. Sanatate batranicii tale si sa te mai bucuri mult timp de ea si multumesc pentru sfat.

| OldSoul a răspuns:

Incearca cu vanish.

| Paula2018 a răspuns (pentru OldSoul):

Am incercat, fara succes.