| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

Imi puteti spune cu cate grame= 1tablespoon, 1teaspoon,1 cup? am nevoie pentru o reteta si nu am aceste unitati, sau puteti sa-mi spuneti cu cate linguri/lingurite sunt echivalente.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

O lingurita - 5 mililitri. O lingura - 15 mililitri. O cana - 30 mililitri. Un pahar - 250 mililitri. O ceasca de cafea - 200 de mililitri.

3 răspunsuri:
| Glimoire a răspuns:

Daca stii engleza nu e greu, tablespoon-lingura normala, teaspoon-lingurita, cup-o cana

| Kanpeki a răspuns (pentru Glimoire):

Corect.

| EmiliaTonciuVasile explică (pentru Glimoire):

Pai da, dar canile sunt de diferite marimi, de unde sa stiu eu de care cana trebuie?