| AliceLS a întrebat:

Imi scartaie foarte tare usa de la sifonier..am dat-o cu vaselina, dar degeaba. Solutii?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Pulverizeaza putin spray pe balamale si inchide si deschide usa de cateva ori, nu o sa mai scartaie.

Răspuns Apreciat de Editori
| ALGator a răspuns:

Există un spray auto pentru luat rugina și desclestat șuruburi. E un fel de petrol lampant unsuros foarte bun de uns.
Dar e bine să cureți întâi balamaua de vaselina și murdărie. Mișcă spoi ușa de cateva ori ca sa pătrundă unsoarea.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama un specialist priceput, care stie sa rezolve asemenea probleme.

| darrio2007 a răspuns:

Ai dat-o pe toata sau numai unde trebuia? Daca stii unde trebuia.

| Roxanna12345 a răspuns:

Unge cu ulei pentru lanțul de la bicicleta