| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

In apartament am peretii facuti cu praf de piatra, cu ce as putea sa ii trag la drept? (ma gandesc sa trag o mana de goldband, o mana de CT 126 si la urma CT 127. ) e ok asa?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu as trage direct CT126, cu amorsare in prealabil, eventual finisat apoi cu CT127.
Daca ai mana formata, poti trage o prima mana de Rigips Super, care adera mai bine decat gletul, este mai tare, insa se slefuieste greu, de aceea nu il recomand la amatori.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa raschetezi intai.

| mihai69 a răspuns:

Plachează-i cu rigips.

| Acidburn1 a răspuns:

Placi de rigips daca vrei varianta usoara