| Mihaela_Stoica_1966 a întrebat:

În cât timp crește busuiocul plantat din semințe?

Răspuns Câştigător
| Trybest a răspuns:

Am plantat si eu in ghiveci la geam.La loc calduros apare planta in 7 zilewinking

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Semanat in ghiveci la caldura rasare intr-o saptamana, ingrijit cu caldura si lumina, udat regulat poate fi utilizat intr-o luna http://lialorena.blogspot.ro/2007/12/busuiocul-ocimum-basilicum.html

| Pisyreamary22 a răspuns:

7-8 zile daca este tratat bine :*

| manu21 a răspuns:

Am semanat busuioc in ghiveci de mai multe ori. Rasare intre 7 si 10 zile. Timpul de crestere pana la maturitate depinde de sezonul in care il cultivi. Toamna si iarna creste foarte greu.