| Negrea_Cristian_1998 a întrebat:

In cazul unei inundatii cauzate de defectiunea unui apometru, care lasa pagube, cine plateste? Chiriasul sau proprietarul?

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Ai umblat la apometru, in cazul in care da, tu platesti daca nu este treaba proprietarului.

| Negrea_Cristian_1998 explică (pentru Crackman):

A platit el, a mai patit asta de cateva ori si stia ca sunt cam instabile.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chiriasul deoarece cand ai inchiriat apartamentul apometrul era bun, pe parcurs s-a defectat, deci esti bun de plată.

| UserRo10 a răspuns:

Chiriasul este responsabil de tot ceea ce se intampla. Cand a luat in primire, totul era bine. Asta doar daca in contract a fost mentionat ca orice stricaciune sa fie reparata de proprietar. Merita sa pui o geana pe contract