| Anonimmm98 a întrebat:

In seara asta a fost furtuna mare cu descarcari electrice. Eu eram afara iar dintr-o data s-a auzit un trasnet in partea casei. Cand am mers in camera mea am observat ca pe soba si pe parchet era funingine,si peretii parca sunt un pic afumati,ciudat este ca soba nu e sparta pe nicaieri si nu-mi dau seama de unde ar fi putut sa se imprastie prin toata camera chestia aia. In rest totul e ok, becurile functioneaza, prizele la fel..credeti ca ar fi putut trasni in soba?

2 răspunsuri:
| Justme111 a răspuns:

Da. S-o mai intamplat de multe ori. Se zice ca trebuie sa ai capacelul pus la soba tot timpul ca altfel o trasneste.

| Anonimmm98 explică (pentru Justme111):

A fost pus, si usile au fost inchise amandoua la ea. In schimb a fost geamul deschis la camera, sa fi trasnit din cauza asta? Si ar mai fi o problema..se zice ca unde a trasnit o data va mai trasni si a doua oara, aseara am avut noroc ca nu eram in casa dar altadata nu stiu ce noroc o sa mai am.