| pagliaci a întrebat:

In ultimele 2 zile am vazut vreo 3 paienjeni in casa, foarte rotunzi si ciudati. Nu stiu de unde vin. Cu ce as putea sa dau sa scap de ei acum sa pot sa adorm linistit? Parfumul il agreeaza? Sunt periculosi?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă spray special pentru așa ceva. Nu parfum, că e scump și fac nazuri (păianjenii)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vin din subsol acei păienjeni, impreuna cu gîndacii rosii sau negrii, incearca cu sprei de tantari sa i alungi, pe vremuri se numea flit spray de tantari, iar gîndacii rosii cu otrava de gandaci, este o solutie lichida si o aplici la tocurile usilor si la țevile de calorifer sau aragaz acolo unde isi fac ei cuib, vezi daca ai animale de companie in casa sa nu ajunga sa linga ei otrava

| Solann a răspuns:

Nu dai cu parfum. Dai cu matura si aspiratorul!
Doar curatenia te scapa de ei.

| pagliaci explică (pentru Solann):

E curatenie. Nu stiu de unde vin.