| bigkahuna a întrebat:

Indiferent ce as planta in ghiveci, solul organic va face vreo diferenta? Plantele vor creste mai repede? Daca as planta, sa spunem marar, patrunjel, menta, acest sol organic ar conta?

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Tu vrei sa creasca mai repede sau sa creasca. Sol organic ce intelegi? ca tot solul este organic daca nu este poluat. Acum ca pui tu nutrienti si altele ca sa creasca plantele mai repede asta este altceva.
Solul organic = Sol fara factori de poluare -= plante mai sanatoase si ecologice. Acum daca pui nutrienti - daca pui organici este oky - daca nu nu mai pune nimic.