| Arthiom a întrebat:

Intrebare pentru meseriasi. Merge sa lipesc placi de polistiren extrudat cu adezivul Ceresit Thermouniversal pe glet din nisip cu ghips/ipsos sau trebuie dat jos? E o portiune de 60cm de jur imprejurul camerei in partea de sus, restul sunt pereti cimentuiti.

2 răspunsuri:
| Arthiom explică:

Inca ceva, gletul ala nu e cumparat gata facut, a fost facut de alti meseriasi mai demult la fata locului cu nisip si ghips/ipsos ca nu mai stiu exact.

| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Folositi adeziv Polistrol premium pus pe toata suprafata placii de polistiren cu o gletiera zimtata